Sedm smrtelných hříchů

Sedm smrtelných hříchů | Říjen 2016

Projekt smrtelných hříchů jsem si vymyslel cestou na focení do Mostu. Dálnice, jak se říká těm schodům z Brna do Prahy, nějak neubíhala. Jak by taky mohla v rychlosti 80km/h? Tak jsem si vymyslel tuhle zábavu.
Pokud máte vkus, zvažte, zda tuto stránku otevřete!
Já vás varoval...

Vetřelec na ptačím stomě

Vetřelec na ptačím stomě | Červenec 2016

K něčemu se musíte v životě složitě propracovávat a občas něco přijde samo. Takto za mnou přišli ptáci. Fotografování ptáků a divokých zvířat se věnují specialisté a já před nimi hluboko smekám. Je to velmi náročné na čas, zdroje a musí se to hlavně umět. Já jsem si to zkusil skoro zadarmo.
Upozorňuji, obsah je explicitní a milovníci fíků alias smokví mohou utrpět citovou újmu!
Čtěte dál...

Brno Open 2016

BRNO OPEN 2016 | Březen 2016

Zatím moje nejnáročnější focení byla mezinárodní soutěž ve standardních a latinskoamerických tancích BRNO OPEN 2016. Na place jsem strávil dohromady 30 hodin za dva dny. Následovalo třídění a vyvolávání fotek. Ještě teď mám oči vytahané jako šnek, ale stálo to za to.
Čtěte dál...

Didymium

Didymiový filtr v akci | Únor 2016

Didymium (z řečtiny: dvojí prvek) je směs prvků praseodymu a neodymu. Více viz Wikipedia.

Dvě použití didymiového filtru. Čtěte dál...

Josephsthal

Josephsthal | Únor 2016

Mám svoji fotografickou Nemesis, je to Františka - dřevouhelná pec, dominanta technické památky Stará huť u Adamova. Fotím ji stále dokola, ale zatím vím, že poprvé to bylo nejlepší.

Zatím poprvé zde uvidíte 4 různé fotografie identického objektu. Čtěte dál...

Mixa series

VENKU SE ČERTI ŽENÍ II. | Únor 2016

Co si budeme povídat - zimní pohádka se nekoná a komu by se chtělo do bláta a větru.

Doma se sešlo pár objektů k focení a tak chutě do toho. Číst dál...

McCafe Pikolino

KDYŽ NENÍ CO FOTIT A VENKU SE ČERTI ŽENÍ | Leden 2016

Ideální čas na rozbalení domácího studia a vyzkoušení několika malých triků, které se mohou hodit při tvorbě produktových fotek.

Vybral jsem si tři banální objekty a zimní zahrada přispěla jedním motýlkovcem (nejběžnější druh orchidejí), co právě začal kvést. Číst dál...

Husův pohár

HUSŮV POHÁR - DSP Kometa BRNO | Červen 2015

Uspořádat při příležitosti výročí upálení Jana Husa taneční soutěž se na první pohled zdálo nemožné, typický "lead zepelin".

V kombinaci divadelní atmosféry, scénických tanečních vstupů a hraných disputací se to podařilo na výtečnou a já měl tu čest představení fotit. Číst dál...

Sedm Klíčů

WEBOVÁ PREZENTACE 7 KLÍČŮ | Prosinec 2014

Toto je typická ukázka propojení webu a fotografie. Když jsem dostal požadavek na vytvoření upoutávky na firemní akci 7 klíčů laděné do romantické, historizující nálady, bylo jasné, že vhodné fotografie budou nejlepší volbou.

Focení probíhalo v Rajhradě a modelem stál kamarád Petr Rajnoch, muž mnoha řemesel a výborný herec k tomu. Číst dál...

Regata Lipno 2013

REGATA LIPNO POINT | Říjen 2013

Plachtění na Lipně by znělo jako prímovní kratochvíle, nebýt toho, že v kalendáři byl říjen. Tak přišly jako první na řadu nepromokavé vysoké boty, vypůjčený jachtařský gumový oblek a naděje, že neutopím fotoaparát.

S kameramanem jsme se celý den váleli v malém gumovém člunu rozhodčího závodu. Utírali jsme vodu z objektivů a byli rádi za sluníčko, které nás aspoň odměnilo pěknými obrázky. Číst dále...

Jak odprásknout manažery

KTERAK SEJMOUT MANAŽERY | Říjen 2013

Základem je být dobře vyzbrojen. V blescích musíte mít naládovány čerstvé baterky, objektivy naolejované a vyleštěné. Ve foťácích čerstvě naformátované karty a hlavně být připraven střílet rychle a bez milosti!

Fotografoval jsem v dvoubrandovém servisu nákladních vozidel Volvo a Renault Číst dál...

Kozar Mladen, Zaostrog HR

NA NÁVŠTĚVĚ U KOZARA MLADENA | Srpen 2013

Dovolená na Makarské je obvykle v rytmu pláž, zmrzlina, pizza, káva, pláž ... Dostat se blíž k místním může znamenat tvrdý ale současně i hezký střet s realitou.

Takto jsem se mohl potkat se zajímavým člověkem, o kterém jen kilometr dál na pláži neměl nikdo tušení. Číst dál...

Volvo FH a O2 Aréna

VOLVO TRUCKS PŘEDSTAVUJÍ V O2 ARÉNĚ NOVÝ TAHAČ FH | Listopad 2012

Byl to největší večírek, na jakém jsem kdy byl a měl jsem tu příležitost fotit celebrity jako je Adéla Banášová, Pavol Habera nebo Tereza Kerndlová. Můj obdiv ale patří zejména paní Ing. Olze Kleknerové, která v čele EDE group celou akci dokázala bravurně ukočírovat.

Při takovýchto příležitostech hledám, jak zachytit atmosféru a připomenout tak zážitek a emoce, které hosté zažívali. Číst dál...

Max Van De Sluis

KVĚTINOVÉ EMOCE | Září 2006

Praxe se nejlépe získává praxí - moje první reportáž (září 2006). Na této přehlídce jsem byl jako divák a reportáž jsem si vyzkoušel.

Na akci pořádané firmami VONEKL a OLGA Style vystoupil přední holandský florista Max van de Sluis.
Číst dál...